Home Stieltjeskanaal 16 WZ, 7764 AJ Zandpol The Netherlands.
Tel. +31 591 556 114 Fax +31 591 556 164       info@theodeboer.com
About us   
Terms of sale

Let us know what you are looking for

If you want to order books, click the little square of the book and then add it to the shopping cart with the "Add selected items to shopping cart" button. You can choose as many books as you like and you can also add books from our other search results or catalogues. All prices are in Euros.


dutch history

this catalogue has 155 items
displaying items 1 to 20
 Results Page:    1  2  3  4  5  6  7  8  Next >>  



1233 Aernhem 1933. Aan de schooljeugd aangeboden bij het zevende eeuwfeest. 1933 Bordspel over de stad Arnhem ( racing game )
Arnhem ?, B. Hesselink- Güettner, 1933.Kleurenlitho. col. ltihography. Bordspel met nummers 1 - 100, met in het middenvak de plattegrond van Arnhem. 56 x 64 cm.
Met een twintigtal topographische en historische gezichten in en om Arnhem. Goed exemplaar onder passe partout.
EUR 200.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


A Lady / Eene vrouw. Onderzoek der beginselen, welke beschouwd worden als voldoende, om den oorlog te regtvaardigen : uitgegeven ten voordeele des vaderlands / door eene Vrouw ; uit het Engelsch
Groningen, Jan Oomkens, 1831.54 pp. 23 cm. original printed wrappers. A very good / fine copy.
Printed at Oomkens, Jan (II) Groningen, 1808-1835 Saakes 9 (1831), p. 238 Dutch translation of:" An examination of the principles which are considered to support the practice of war / by a Lady."
EUR 125.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Aalst, C. J. K. van. Fine portrait in photogravure of : " Dr. C.J.K. van Aalst. President of the Nederlandsche Handel-Maatschappij".
's Gravenhage, Verlag "Unsere Zeit" ca., 1928.ca. 18 x 24 cm. ( 28 X 43 cm.) Folio. 2 pages descriptive text in German and English.
Taken from : From Leading men at home and abroad = Repräsentanten des in- und Auslandes. Germany. Auswärtiges Amt.; Germany. Reichsamt des Innern. International Bridge of Trade, Parallel text in English and German. "Published with the assistance of the Home and Foreign Offices."
EUR 35.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


AGN Algemene geschiedenis der Nederlanden. redactie J.A. van Houtte a.o.
Utrecht, 1949.- 1958 12 dl. some slight foxing, very good or. dec. cloth. a complete set
EUR 230.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Albertus Brandwijk. Slagwerker te Rotterdam. Voorloopig bewijs van Lidmaatschap van de Nederlandsche Kultuurkamer. en vele andere interessante documenten. De band heette. Trio Albertino's.
ca., 1941.1950.
Andere documenten zijn o.a. Durchgangslager Köln-Deutz, Ortsgruppe, Mülheim, " Freiheit". Ausweis für Fliegergeschädigte. Memorandum Nederlandsche Kultuurkamer. Arthur Groeschler... Vermittler der Reischmussikkammer. Bärenhof Haus für Konzert und Tanz. Überweisungssein Nr 1. ( ca 12 documenten over de werkkring van Albertus Brandwijk in de 2e Wereldoorlog. Verder meer dan honderd songs gedrukt en geschreven. Een belangwekkende tijdsdocument over het leven van een musicus in de 2de wereldoorlog. De grote meerderheid bestaat aan tekstboekjes met liedjes en handgeschreven teksten van liedjes. ( meer dan honderd) alles in een originele portfolio.
EUR 150.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Articulen van het accoort ghemaeckt tusschen die Vereenichde Evangelische fursten ende stenden, ende het dom-capittel van t'stift Straesburch.
s'Graven-Haghe, Hillebrant Jacobsz, 1610.4to Knuttel. 1711
EUR 173.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Artiickelen van het bestant ghesloten ende gheconcludeert voor XII. iaren tusschen de Maiesteyt des Konincks van Spanien, &c. ende de doorlvchtichste Eertshertoghen onse souuereyne Princen van d'eene sijde, ende de Staten van de vereenighde Prouincien der Nederlandenvan d'andere sijde.
Antwerpen, Ioachim Trognesivs ca, 1609.31, [1] p. ; in-4 titelpagina gevlekt. verder ook iets gevlekt en met enige watervlekken.
Knuttel geeft 1609 als jaar. - Knuttel 1593 Het twaalf jarig bestand.!
EUR 265.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


  Bachiene, Willem Albert (1712-1783) Vaderlansche geographie of nieuwe tegenwoordige staat en hedendaagsche historie der Nederland. ( Nieuwe tegenwoordige staat en geographie der Nederlanden )
Amsterdam, H. Gartman, W. Vermandel en J.W. Smit., 1791.vi, 392pp. 393-774pp; (775)-1156pp; (1157)- 1386/ (1) -334pp; (335)- 844pp, (845) - 1210 ( 62 ) pp. Original halfcalf over marbled boards. Spine very richly gilt decorated and lettered. Labelled in Green and red. Spine swith some slight worning. Some mild browning. A very attractive set. with 3 large foldins maps 18 folding plans 1 folding tab and 39 full page each with 2 plates.I, 1: Inleiding tot de beschr?ving der Vereenigde Nederlanden; en Gelderland. I, 2: Holland. II: Zeeland en Utrecht. III: Friesland, Overyssel, Groningen en ommelanden; en Drenthe. IV: Generaliteits-landen, Staats-Vlaanderen en Staats-Braband. V: Aanhangsel tot Staats-Braband, Staats-Limburg, Landen van Overmaas, Staats-Oppergelderland; en naleezingen, en algemeen register
The follwing engravings: Nieuwe kaart van 't kwartier van Nijmegen. ( Tirion ). 't Dorp Pannerden / 't Huis Meinderswyk by Arnhem; Gezicht van't Pandersche Gat.; Nieuwe kaart Van't kwartier Zutphen. ; 't Slot Ulft van agteren te Zien; 't Slot Ulft van Binnen; De stad Grol. ( Groenlo )/ t'Dorp Henghel ( Hengelo). Smeede Poort te Harderwijk/ De Hoogebrugpoort te Harderwijk.;
Nieuwe kaart van't kwartier van Zutphen. Nieuwkerk op de Veluwe/ Putten by Harderwijk.; De stad Kuilenburg ( Culemborg) van 't Veerhuis te zien.De Vischmarkt en Groote Kerk in 's Hage ( Den Haag); de groote Hoofds Poort te Dordrecht/ De Spui Poort te Dordrecht.; Het Binnen Spaarne te Haarlem; Delft van de Vaart te Zien; De Akademie te Leiden.; De Oude Kerk te Amsterdam/ De Westerkerk te Amsterdam; De Luthersche Nieuwe Kerk te Amsterdam/ Dezelve van Agteren te zien; Het Stadhuis en de Waag te Gouda/De Groote of St. Jans Kerk te Gouda.; De oude Hoofspoort te Rotterdam / De Nieuwe Hoofds Poort te Rotterdam; De Luthersche Kerk te Rotterdam; Gezicht Opde stad Gorinchem/ De Stad Gorinchem van de Waterpoort te zien; 't Dorp Nieuw Helvort/ Helvoetsluis;'t Dorp Diemen/ 't regthuis in de Diemermeer.; 't dorp Ouderkerk; Kennermerpoort te Alkmaar/ Nieuwlander Poort te Alkmaar; Het Stadhuis en Waag te Hoorn/ Oosterkerk te Hoorn.; De Monnikendammer Poort te Edam/ De Keet Oost en Kaai De Poort te Edam.; De kerk en Markt te Purmerende./ Het Weeshuis te Purmerende.'t Dorp
Slooten/ De Overtoom; De Muiderpoort te Wezep / Gezicht op de kerk te Weesp.Het Vreeburg te Utrecht; De Voorstad buiten de Waardpoort te Utrecht.; De Marienplaats te Utrecht/ De Luthersche Kerk te Utrecht.; De Maliebaan of Belle Vue te zien. De Utrechtse Poort te Amersfoort/ Slykpoort te Amersfoort.; Wyk bij Duurstede/ Kasteel bij Wijk bij Duurstede.; 't Dorp de Bilt/ Gezicht op de Biltstraat; 't Dorp Vuurst / Gezigt op Vuurst; De Roomsche Kerke te Maarssen/ De Joodsche Kerk te Maarssen ( Synagoge); 't Dorp Breukelen / 't Huis Nijenrode.; Nieuwersluis; 't Dorp Baarmbrugge/Loenersloot; Gezicht van de Markt op de kerk te Bolsward; De Noorderpoort te Franeker/De Donjumerpoort te Franeker.; De haven Poort te Harlingen/ De Franeker
Poort te Harlingen; De Haven van Stavoren naar de Zijl te Zien/ Dezelve van de Zijl te zien.; Workum van de kant van terwoude te zien / Workum van de haven na de Zijl te zien. Hindeloopen van de Landzijde te zien/ Hindeloopen uit Zee te zien.; 't Dorp Warns/ De Kerk te Molkweerum; Herema State op de Jouwer/ De Jouwer naar het Tolhuis te Zien.; De Kerk te Heerenveen; 't dorp De Lemmer; De Gorredijk/ Dezelve anders te zien.; De Schans Lillo/ De Schans Liefkenshoek; t'Slot te Gemert / 't Kasteel te heeswijk; Breda / De Groote Kerk te Breda.; 't Dorp Zundert; 't Dorp Roosendaal; 't Dorp Speundel/ 't Dorp Oosterhout; Willemstad / Willemstad van de andere zijde te zien.; De Kerk en Markt te Bergen op Zoom. 1 tab.

EUR 2,500.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)

View images


  Back, J.de.- Het regt van syne hoogheyd den heere Prince van Orange en Nassau, &c. tot het marquisaat van Veere en Vlissingen, bewezen met authenticque stukken, deductien, resolutien, &c. : behelzende teffens eenige consideratien omtrent de onlangs ondernomen devasalleeringe van dien : alles opgehelderd en met verscheyde nieuwe aanmerkingen vermeerderd in een voorberigt, waar in de partydigheyd en onkunde van den schryver van het leven van Prince Willem den Eersten, in verscheyde stellingen, aangaande .bound
Te Franeker, By Willem Coulon, 1733.cxvi, ( ii )432 p titlepage printed in red and black.some mild browning. bound with. Bijgebonden. : Lof-verkondigende verhandeling over de laatste bede van Willem den eersten prins van Orange , grondlegger van Neerlands vryheid. By zyne schielyke en geweldige dood op den 10. July des jaars 1584. ... / Geschreve door een Engelsch edelman, en uit die taale, na den tweeden druck, overgezet, en met aantekeningen opgeheldert 'sGravenhage : Hendrik Scheurleer. Voor rekening van den auteur 1734. xxv, 168 pp. with fine engraved titlepage " A van der Laan fecit " Original full calf. spine red labelled. Richly gilt decorated. Binding with some slight wearing, but in very good / fine condition.
Ad 2. First and only Dutch edition of " Panegyrical essays upon the last words of William I ... . By mr. secretary. The first essay. The second edition originally published in London 1719. Two titles in 1 volume.
EUR 450.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)

View images


Back, J.de. Het regt van syne hoogheyd den heere Prince van Orange en Nassau, &c. tot het marquisaat van Veere en Vlissingen, bewezen met authenticque stukken, deductien, resolutien, &c. : behelzende teffens eenige consideratien omtrent de onlangs ondernomen devasalleeringe van dien : alles opgehelderd en met verscheyde nieuwe aanmerkingen vermeerderd in een voorberigt, waar in de partydigheyd en onkunde van den schryver van het leven van Prince Willem den Eersten, in verscheyde stellingen, aangaande het vo
Franeker, Willem Coulon, 1733.cxvi, ( ii )432 p titlepage printed in red and black 19th century half red moroc over marbled boards. Spine richly gilt decorated and lettered. Fine condition.
Rather scarce.
EUR 275.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Bake, Hermannus Adrianus (1754-1805) Waterleiding te Amsterdam.
's-Gravenhage, Erven Doorman, 1841.24p. 23 cm. original printed wrappers.
Knuttel 27857
EUR 65.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Bakker, Piet Bali in kleuren. Kleurenfoto's van Wim Berssenbrugge. Omslag, kaart van Bali, illustraties en lay-out F. ten Have. Illustratief materiaal voor het omslag van het Koninklijk Instituut voor de Tropen.
Joure, Douwe Egberts, 1950.72 p. illustrations (coloured), quarto, original cloth, hardcover, fine copy.
A pictorial work on Bali.
EUR 8.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Bataafsch Revolutie- en Alliantiespel. ( Racing game )
Te Amsterdam, ca, 1795.by de meeste patriotische boekverkoopers, en verders alom. 550 x 390 mm. Under passetarout. some faint staining, but in very good condition.
Houtsnede, een bordspel met nummer 1 - 72, over de Bataafse Republiek en de vlucht van stadhouder Willem V naar Engeland in 1795. Daaronder de spelregels. Wie bij dit spel op een 'Slymgast' (iemand die geen partij kiest) of een 'Aristocraat' komt, moet aan de pot betalen, enkele plaatsen terug gaan of zijn beurt voorbij laten gaan. Buijnsters papertoys p. 150 with illustration.
EUR 1,250.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Bedunckelicken brief van d'een vrient aen d'ander in Hollant, over het nieuw formulier door de Staten van die provintie opgerecht den 23 Maert 1663 P.C.
Tot Leyden Leiden, Yemandt van waermond, 1663.60 p. ; in-4
Drukkersnaam fictief (Gruys/De Wolf, Thesaurus). - Brief ondert.: P.C.I. - Knuttel 8786 heeft per abuis: IJemandt van waermond. - Knuttel 8786 Idem (Verb. boeken) 72. Zeer schaars
EUR 265.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Beijers, Jan Leendert. ( 1838 -1899). Catalogus van boeken te Utrecht gedrukt voor 1800 : voor de bijgestelde prijzen verkrijgbaar by J.L. Beijers
Utrecht, J.L. Beijers, 1881.50pp. some mild browning. rather scarce. 23 cm.
585 titels van utrechtse drukken voor 1800 met hun prijzen. 585 books printed in Utrecht before 1800 with prices. Rather scarce trade catalogue by Beijers auction House at Utrecht.
EUR 75.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Berendtzen, Henricus (1769-1794 fl.) Eenvoudig verhaal van het beloop en den uitslag der procedures tusschen H. Berendtzen, Rooms priester te Maarssen, J. F. Groothuys, J. Stevens, en wylen L. van Crombrugge Roomsche priesters te Utrecht ter eenre, en mr. J. Heydendaal, advocaat te Utrecht ter andere zyde ...Over de getrouwigheid jegens het Vaderland en deszelfs Souverienen en Regenten, afgeloopen, eerst voor den Edelen Achtbaren Gererchte der Stadt Utrecht , en daar na by Appell voor den Edelen Hove Provinciaal binnen de zelve Sta
Te Utrecht, Cornelis Kribber, 1778.VIII, 192 p wrappers not original. some mild foxing expecially titlepage. But in very good / fine condition.
Willaert niet Catalogus Kloosterboer 2346
EUR 150.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Bergman, Jean Théodore. 1795-1878 Levensschets van Frans Antoni Bosse, Rector van de Lat. school te Leiden : met eene bijlage over het onderwijs van nieuwere talen en wetenschappen op de Latijnsche scholen : en aanteekeningen / [J.T. Bergman].
Te Haarlem, bij de Erven Vincent Loosjes, 1841.[4], 138 pp. marbl. boards. stamp on titelpage. spine a bit damaged, otherwise a very good copy.
The biography of Frans Antonie Bosse 1775-1839
EUR 65.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Bilderdijk, Willem. Kort verhaal van eene aanmerklijke luchtreis, en nieuwe planeetontdekking / Uit het Russisch vert. / door Willem Bilderdijk.
Groningen, W. Wouters, 1813.(iv), 83(i)pp. b.w. Dedekind, G.E.W. Proeve over de werking en invloed der geesten. uit het hoogduitsch vertaald. Haarlem. Augustini. 1820. xii, 99pp. b.w. Lindner, F.W. Mar=Benar of het stellige der vrymetselary. Te Leyden Herdingh en Zoon. 1820. 260pp. orig. halfcalf. with red. lab and spine gilt. lett. top of spine slightly dam, But a very fine copy.
AD 1. Original publication by Bilderdijk and not a translation from the Russian as mentioned on the titlepage. See. Saakes 5 (1813), p.357 ; Buisman 172. A very rare work in which the author describes and predict the development of aeronautics in a really prophetical way. He foresaw the economical, military, political and scientific of aeronautics. A scarce work in first edition, reprinted many times in the 20th century. Bilderwijk was a famous Dutch author.
EUR 345.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Blussé, L. ; J. de Moor NEDERLANDERS OVERZEE : de eerste vijftig jaar 1600-1650
Franeker :, Wever, 1983.256 pp. paperback very good / fine condition. numm. ills.
Rijksuniversiteit Leiden, Werkgroep voor de Geschiedenis van de Europese Expansie; Stichting Cultuurgeschiedenis van de Nederlanders Overzee
EUR 10.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)


Boelen, Jacobus Theodorus Jacobus Boelen : 1733-1933, Amsterdam : bijdrage tot de geschiedenis van den wijnhandel in Nederland in de laatste twee eeuwen
Amsterdam, Jacobus Boelen, 1933.198 p, illustrations, original green cloth, gitl lettering on frontcover, fine copy
This book is a jubilee publication to celebrate the 200th anniversary of the winery Jacobus Boelen.
EUR 25.00

Price in euro (€). Extra : A. Shipping ( at costs ) B. 6 % BTW/VAT will be added (only in the European Community)



 Page:    1  2  3  4  5  6  7  8  Next >>  

Return to our list of catalogues

Search our database




Webdesign and maintenance by Rockingstone